Geri
 • AFM Makine | Turkuaz Makine

  AFM Teknolojisi

  Aşındırıcı akışkanla yüzey işleme teknolojisi (AFM), içerisine aşındırıcı parçaçıkların karıştırıldıgı özel bir formülasyon ile hazırlanmış hamurumsu malzemenin kontrollü Devamını Oku..

 • AFM Makine | Turkuaz Makine

  AFM Macun

  Firmamız Turkuaz Makine AFM tekmolojisi olmazsa olmazı AŞINDIRICI AKIŞKAN için uzun süren AR-GE çalışmaları yapmıştır Devamını Oku..

 • Alüminyum Profil İşleme Sistemleri | Turkuaz Makine

  Alüminyum Profil İşleme Sistemleri

  TM300 - Aluminyum Cephe Profili Kertme Presi, TMD100 - Alüminyum Cephe Profili Montaj Deliği Delme, TMK180 - Alüminyum Kompozit Panel Köşe Çıkartma Devamını Oku..

 • AFM Makine | Turkuaz Makine

  AFM Yöntemi

  AFM yöntemi ile yüzey kalitesinde önemli derecede artış saglamak çok daha kolay ve ekonomiktir. Devamını Oku..

 • AFM Makine | Turkuaz Makine

  AFM Makine

  Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli sektörlerde Aşındırıcı Akışkanla Yüzey İşleme Teknolojisi (AFM) kullanmaktadır. Devamını Oku..

 • Diğer Makinelerimiz ve Çalışmalarımız | Turkuaz Makine

  Diğer Makine İmalatlarımız ve Çalışmalarımız

  Üretmiş Olduğumuz Diğer Makinelerimiz ve Çalışmalarımızdan bazıları Devamını Oku..

İleri

Kalıp Parlatma Makinesi - AFM

Turkuaz Makine - AFM Şeması

Ulaşılması zor yüzeylerin çapak alma ve parlatılmasında geleneksel olmayan bir üretim yöntemidir. AFM yöntemi ile yüzey kalitesinde önemli derecede artış sağlamak; çok daha kolay ve ekonomiktir. Bu işlem ile örneğin tel erezyon gibi yöntemler sırasında ısı ile oluşmuş katmanlar temizlenmekte, yüzey pürüzlülük değerleri en aza indirilebilmekte, ayrıca her çeşit geometrik yüzey birkaç dakika içinde ayna parlaklığı seviyesine getirilebilmektedir. İstenildiği taktirde Ra=0.1 µm yüzey kalitesine ulaşılabilmektedir.

Aynı zamanda dar bir tolerans aralığında standart bir çıktı kalitesi sağlanmaktadır. AFM işlemi ile zamandan, manuel parlatma işlemlerine göre %75'e kadar tasarruf sağlanabilmekte ve mükemmel yüzey sonuçlarına ulaşılabilmektedir.


Turkuaz Makine - AFM Makinesi Özellikleri

AFM Makinesi Özellikleri

Genişlik x En x Boy......: 1150 x 1550 x 2020 mm
Tabla Genişliği.............: 400 x 500 mm
Strok..........................: 500 mm
Silindir Çapı.................: 200 mm
Silindir Çalışma Stroğu: 300 mm
Ağırlık.........................: 2000 kg


Aşındırıcı Akışkanla Yüzey İşleme Makinesi

Aşındırıcı akışkanla yüzey işleme, içerisine aşındırıcı parçacıkların karıştırıldığı özel bir formülasyonla hazırlanmış hamurumsu bir malzemenin kontrollü bir şekilde islenecek yüzey üzerinde ekstrüzyonu olarak tanımlanabilir.

Akışkan ekstrüzyon yoluyla kalıp yüzeyinin şeklini aldığından bütün yüzeylere eşit bir aşındırma uygulamaktadır. Ekstrüzyon basıncı 14-100 bar arasında değişmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde çeşitli sektörlerde Aşındırıcı akışkanla yüzey işleme teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji ile firmalar çok pahalı ve zaman alan parlatma işlemini daha kısa sürede daha az eleman ile ucuz ve çok daha kaliteli şekilde yapma imkanı kazanırlar.

Aşındırıcı akışkanla yüzey işleme makinemizin PDF formatındaki broşürünü indirmek için tıklayınız.

Aşındırıcı akışkanla yüzey işleme makinemizin fotoğraf galerisi için tıklayınız.